O nas

Witamy na stronie hodowli kotów egzotycznych i perskich KANDOVAN*Pl.

Jesteśmy niewielką, domową hodowlą, w której koty są pełnoprawnymi członkami naszej rodziny. Kładziemy nacisk na hodowlę zdrowych, pięknych w typie oraz zrównoważonych i towarzyskich zwierząt. Mamy tylko kilka kotów hodowlanych które mieszkają z nami w dużym domu, a wkrótce dostaną także do dyspozycji ogród, z którego będą mogły korzystać do woli. Stawiamy na jakość kotów a nie ilość ;) Często  bierzemy udział w wystawach i staramy się dążyć do jak najlepszych w typie kotów. Ważne są dla nas małe, dobrze osadzone uszka oraz bardzo głęboki kolor oka. 

Wszystkie nasze koty hodowlane mają przebadane serduszka z wynikiem prawidłowym - bez oznak HCM. Koty nasze są też genetycznie wolne od PKD. Kilka razy w roku sprawdzamy również kał w kierunku pasożytów, bakterii oraz wirusów żeby móc odpowiednio szybko reagować gdyby działo się coś złego. W tej chwili nasza hodowla wolna jest od kociego koronawirusa mogącego wywołać FIP. Kotki przed kryciem mają robione wymazy oraz usg i morfologię aby mieć pewność, że mogą zajść w ciążę i urodzić zdrowy miot. Dbamy aby nasze kotki nie były zanadto eksploatowane i zazwyczaj mają max 1 miot rocznie. Kotki w wieku 6-7 lat przechodzą na emeryturę hodowlaną. Nie rozmnażamy kocich "babć". To nieetyczne.

Kocięta opuszczają naszą hodowlę w wieku minimum 14-16 tygodni. Są w pełni zaszczepione i odrobaczone. Nauczone korzystania z kuwety. Kocięta "na kolanka" są również po zabiegu kastracji. Nie ma w tej kwestii możliwości negocjacji ;) Młodsze kocięta dużo lepiej znoszą ten zabieg w znanym sobie domu rodzinnym. Ponadto nowa rodzina odbierając kociaka po kastracji ma gwarancję tego, że nie straci nowego członka rodziny w wyniku ewentualnych powikłań z powodu narkozy podczas zabiegu. Trzeba mieć na względzie fakt, iż prędzej czy później niekastrowane kotki mają uciążliwe rujki a kocurzy mocz po okresie dojrzewania niestety baaaardzo mocno ... śmierdzi a co niektóre osobniki zarówno kocury jak i kotki bez kastracji znaczą. W momencie kastracji u nas to my bierzemy na siebie ryzyko narkozy... Cena tego zabiegu jest już wliczona w cenę kotka. Nowe domki omija również opieka nad kocięciem po zabiegu a otrzymują w pełni wygojonego malucha :)


Kot egzotyczny i perski wyróżnia się wspaniałym charakterem - są cudownymi kompanami nawet dla najmłodszych. Świetnie odczytują nastrój opiekuna i potrafią się do niego dostosować. Specjalizujemy się w kotach egzotycznych w kolorach: dymnych, srebrzystych oraz pręgowanych bez bieli. Zdarzają się u nas również kocięta perskie ale niezmiernie rzadko. Stawiamy na egzotyki które mają równie świetne jak persy charaktery a  są znacznie łatwiejsze w pielęgnacji. Z tego też powodu koty egzotyczne nazywane są "persami dla leniwych" lub jak określam to ja " persami dla zapracowanych" ;P. Nie oznacza to jednak że egzotyki nie potrzebują pielęgnacji bo oczywiście z powodu gęstego futerka również wymagają częstego czesania, szczególnie w okresie linienia.


Nasza hodowla zarejestrowana jest w BALTIC FELINE, należącym do FPL - FELIS POLONII co oznacza, że nasze koty mają rodowody honorowane na całym świecie!

Jesteśmy z Iławy, woj. Warmińsko-Mazurskie jednakże jeśli jest taka potrzeba, pomagamy z transportem...